Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / Образ матері у ліриці Бориса Олійника Шкільні твори


Образ матері у ліриці Бориса Олійника Шкільні твориЗначну частину своєї творчості присвятив Борис Олійник темі матері, він створює щемливий і ніжний образ своєї матері, цей образ видається близьким усім читачам, нас не залишає байдужими те почуття щирої синівської любові та вдячності, яким сповнює автор свої поезії.

Читаючи поезії Бориса Олійника, я замислився, чому так багато в літературі написано про матерів, про батьків взагалі. Як на мене, це питання майже риторичне: всі ми різні, це зрозуміло, але кожен з дитинства пам'ятає тепло та турботу матерів, ця тема близька і зрозуміла усім. Іноді мені здається, що ми даремно забуваємо, що за кожною геніальною людиною, за всіма здобутками людства у науці, мистецтві тощо стоять матері, найчастіше — прості трудящі жінки із мудрими очима, без яких не було б не тільки усіх наших цивілізаційних здобутків, але й будь-якого духовного розвитку. Я згоден з думкою, що кожна людина творить себе сама, але свою особистість, світогляд, освітню базу вона створює на тому фундаменті, що він був закладений у ранньому дитинстві саме батьками. Любов до слова, до рідної землі дається нам у дитинстві через колискові пісні, які співає нам мати, через казки та ту турботу й ласку, яку вона нам дає.

І, напевне, не тільки усе вищезгадане зумовлює увагу до образу матері в літературі усіх часів та народів.

Любов сина чи доньки до матері відображує любов до всього роду, безперервний зв'язок поколінь у межах нації, тож не можна любити народ, не шануючи своїх батьків, так само і любов до батьків неодмінно вливається у більшу ріку — у любов до народу.

Деякі поезії Бориса Олійника було покладено на музику, "Пісня про матір" — чи не найвідоміша поезія ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1467


Образ матері у ліриці Бориса Олійника Шкільні твори


   
Схожі твори