Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / Мотиви гармонії людини і природи в поезії Б. Олійника "Крило" (2 варіант) Шкільні твори


Мотиви гармонії людини і природи в поезії Б. Олійника "Крило" (2 варіант) Шкільні твориАктивна громадянська позиція — визначальна риса поезії Бориса Олійника. Його слово — це слово митця зі стійкими переконаннями, одного з тих, хто з гордістю усвідомлює свою приналежність до будівничих нового світу. Пристрасті й боріння епохи — і його особисті переживання, тому поет часто виступає і як публіцист, полеміст.

Особливо помітно ця гострота злободенності проблем поезій Олійника, драматично-трагедійний струмінь його поетичного слова визначилися в його поемі "Крило", яка вийшла у 1981 році.

Образ птаха — традиційний для української літератури — є втіленням чистоти й духовності людини:Потяглися журавлі

вдалеч плавко.

Доганяв їх листопад за селом.

А один, як сирота,

гірко плакав

З перебитим у лікті крилом.

Назва "Крило" має досить символічне значення, означаючи злет людини над буденністю, піднесення її духовності, чистоту її помислів.

Звернімо увагу, що поет підкреслює, наскільки людяним був хлопчак, який пожалів птаха, пригрівши його:А ішов собі хлоп'як через луки.

Запримітив сірому здаля.

Він узяв, як дитину,

на руки

І додому приніс журавля.І журавель віддячив хлопцеві: наступного вересня до нього у двір прилетіло багато журавлів, і журавлик на подяку навчив хлопчика літати:

Отак вони й росли, як близнюки.

Навчив журавлик хлопчика літати.

Коли село хилилося до сну,

Вони удвох виходили на луки,

І журавель розповідав малому

Про Африку, про Ніл і піраміди...Журавель супроводжує хлопчика протягом всього його змужніння і врешті благословляє його кохання:І журавель ....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1015


Мотиви гармонії людини і природи в поезії Б. Олійника "Крило" (2 варіант) Шкільні твори


   
Схожі твори