Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Олійник Борис Шкільні твори / Метафоричність мови в поезії Б. Олійника (1 варіант) Шкільні твори


Метафоричність мови в поезії Б. Олійника (1 варіант) Шкільні твориЛітература — це мистецтво асоціацій. Її основний виражальний засіб — слово. Мова художньої літератури багатюща на різні тропи: епітети, метафори, синекдохи, паралелізмі!, гіперболи, які виконують роль творення художнього образу. Улюблені засоби творення образів складають індивідуальний стиль кожного письменника, саме тому ми не сплутаємо вірш Т. Г. Шевченка і вірш І. Ф.

Драча, відрізнимо прозовий уривок І. Нечуя-Левицького від уривка з твору Марка Вовчка. Свій неповторний авторський стиль має і видатний український письменник Борис Ілліч Олійник, мова творів якого яскраво метафорична.

Метафора — це один із основних тропів поетичного мовлення. У ній сутність одних явищ і предметів розкривається через інші за схожістю чи контрастністю. І чим віддаленіші зіставні об'єкти у вірші, тим яскравіша метафора, тим більше вражень і відчуттів дарує вона читачеві. Існує кілька різновидів метафори, наприклад, коли конкретне явище поєднується з ознаками іншого конкретного явища чи предмета, коли ознаки конкретного явища накладаються на абстрактне явище тощо. Прикладом першого різновиду може бути сполучення "лілея руки", коли письменник змальовує білу, ніжну руку коханої у поезії "Мелодія":Це приходить, мов сон. Це приходить до мене із марень:

Теплий шепіт і схлип... чи сльоза, чи роса од ріки?

І на обрій вечірній ляга, мов на еллінський мармур,

Ледь означений профіль і тиха лілея руки.В іншій поезії метафори дозволяють створити Б. Олійнику романтичний узагальнений образ коханої, яка вічно кличе до звершень, незважаючи на століття, на епохи. "Вага століть" не може зупинити закоханого на цьо....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1380


Метафоричність мови в поезії Б. Олійника (1 варіант) Шкільні твори


   
Схожі твори