Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Вінграновський Микола Шкільні твори / Природа і людина у творах (за поезією "Грім" та оповіданням "Первінка") Шкільні твори


Природа і людина у творах (за поезією "Грім" та оповіданням "Первінка") Шкільні твори      ВІНГРАНОВСЬКИЙ МИКОЛА (1936-2004)
      Народився в м. Первомайську на Миколаївщині в селянській родині. Навчався в Київському інституті театрального мистецтва імені І. Карпенка-Карого, у Всесоюзному державному інституті кінематографії в Москві. Працював на Київській кіностудії імені О. Довженка актором, режисером, сценаристом.
      Поет, прозаїк.

Автор поетичних збірок "Атомні прелюдії", "Сто поезій", "На срібнім березі", "Київ", "Поезії", "Цю жінку я люблю" та інших, роману "Наливайко", творів для дітей. Лауреат Міжнародної премії фундації Антоновичів, Державної премії імені Т. Г. Шевченка.
      
      Природа і людина у творах
      (за поезією "Грім" та оповіданням "Первінка")
      Багато письменників оспівують свій рідний край, виражають свою любов до нього, захоплюються його красою. Одним з таких письменників є Микола Вінграновський. У поезії "Грім" яскраво відтворена картина літної грози. Зазвичай грім лякає людей, але у цьому вірші грім показаний добрим дідусем, що допомагає дітям зібрати врожай обтрусити гілки слив, груш:
                        І натрусив зі сливи слив,
                        Щоб легше було сливі.
      Навіть буркотіння грому, яке поет передає словами зі звуком "р", с буркотінням дідуся, що хоче здаватися суворим, але насправді добрий.
      Людина - така ж часточка природи, як рослини і тварини. Коли людина розуміє це і піклується про природу, то природа неодмінно віддячить їй. У оповіданні "Первінка" ми бачимо, що люди і тварини потрібні одні одним, щоб вижити в тяжких умовах.
      Велика Вітчизняна війна наближалася до завершення, і в зруйнованому, голодному с....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 974


Природа і людина у творах (за поезією "Грім" та оповіданням "Первінка") Шкільні твори


   
Схожі твори