Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Шкільні твори / Іваничук Роман Шкільні твори / Твір-відгук на самостійно прочитану книгу Заціпенів Батурин... (за романом Романа Іваничука "Орда") Шкільні твори


Твір-відгук на самостійно прочитану книгу Заціпенів Батурин... (за романом Романа Іваничука "Орда") Шкільні твориТвір-відгук на самостійно прочитану книгу Заціпенів Батурин... (за романом Романа Іваничука "Орда")
Історичний роман Р. Іваничука "Орда" - художній аналіз трагічних подій XVІІІ століття, пов'язаних з руйнуванням славної козацької столиці - Батурина.
Батурин сьогодні - це селище міського типу Бахмацького району Чернігівської области на р. Сейм, неподалік від залізничної станції Бахмач.

Відомий він ще з 1625 року. При гетьманах Д. Многогрішному, І. Самойловичу, І. Мазепі був столицею України. Після переходу Мазепи на бік шведського короля Карла XІІ князь О. Меншиков винищив усе населення Батурина.
Роман "Орда" розпочинається страшною картиною винищення населення Батурина: "Орда вже ревіла моторошним ревом... рубали шаблями й бойовими сокирами козацькі голови, удари падали на спини й потилиці; жінки вибігали на мур і кидалися на вірну смерть у Сейм... Ординці ревіли вже в Батурині - там лизнули насурмонене небо перші язики пожеж".
Головний герой твору - вчений протоієрей схимник Єпіфаній, улюбленець Мазепи. Його очима ми бачимо палаючий Батурин - горіло все, крім садиби В. Кочубея, котрий зрадив І.Мазепу. Очима Єпіфанія ми бачимо Мотрю Кочубеївну, котра з матір'ю залишилася в Батурині.
Дорікала мати доньку: " У всьому винна тільки ти!" "У чому я повинна, мамо? Що я любила гетьмана і вірила в його рятівниче призначення на Україні? Що він мене любив?"
...Мотря ніби прокинулась, побачивши Єпіфанія. Єдине, що хотіла знати - останні слова гетьмана перед від'їздом за Десну: "Що гетьман передав для мене?" В образі Лебедиці з'явиться Мотря Кочубеївна перед Єпіфанієм. Ось що вона розповіла йому про себе: "Полишивши свою лиху матір, дійшла ....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1476


Твір-відгук на самостійно прочитану книгу Заціпенів Батурин... (за романом Романа Іваничука "Орда") Шкільні твори


   
Схожі твори