Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / Книга — скарбниця надбань людства Твори з мови


Книга — скарбниця надбань людства Твори з мови    
     Книга - скарбниця надбань людства
    
     Якщо сучасна людина знає легенди та історію народів, які давно щезли, їх закони, філософію та науку, якщо твори античних письменників дійшли до нащадків та стали початком, витоком європейських літератур, то відбулося це тільки тому, що слово усне перетворилося на Письменне Слово. Воно викарбувало людську пам'ять і пронесло те, що пам'ять зберегла, крізь час.
     Пожежі та потопи, землетруси та війни, виверження вулканів, які поглинули міста та квітнучі провінції, зміна формацій і релігій, нашестя варварів, релігійний та політичний фанатизм винищували книгу. Але знищити її не змогли.
     Значить, є у книзі те, що не дає їй загинути, є та магічна сила слова, яка переживає тисячоліття.
     Про це замислювались та писали у всі часи. Це і зараз цікавить і письменників, і читачів.


     Сократ був проти Записаного Слова, але ніколи не дійшли б до нас думки Сократа, якби їх не записали його учні. «Ліками від людської немочі» назвав письменник Іоанн Солсберійський багато століть потому книги.
     За більш ніж дві тисячі років, які пройшли з часів Сократа та Платона до наших днів, від рукописних сувоїв до напечатаних у друкарні книжок, змінювалось, звісно, і ставлення до книги, розуміння її місця у житті, її соціальної, духовної, естетичної та філософської ролі.
     Воно й не могло бути однаковим, наприклад у Афінах за часів Платона, де, хоча й було багато освічених людей, які зналися на науці та мистецтві, основною формою здобуття знань було усне спілкування, та в елінистичну епоху, коли книга стала необхідним джерелом здобуття знань про світ, який розширив....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1830


Книга — скарбниця надбань людства Твори з мови


   
Схожі твори