Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / Життя дається один раз Твори з мови


Життя дається один раз Твори з мовиСтарий дідусь посадив дерево і був дуже веселий. Чому? Адже сам він і тіні не дочекався від цього дерева. А для нього важливе те, що колись від цієї тіні матиме насолоду онук. А це вже для діда плід, те, що він залишить після себе для людини.

Варто жити, щоб на землі залишити слід глибший, помітніший, щоб залишилася твоя справа, ніби дуб тисячолітній.

..

. І їм було дано життя. Несправедливо коротке: 47 — Шевченкові, Грінченкові, Стусу, 49 — Коцюбинському, 42 — Лесі Українці, 38 — Грабовському, 49 — Тютюнникові і зовсім мало — 28 — Симоненкові.

Вони живуть серед нас, вони не вмерли, а тільки зробили крок у безсмертя.

Т. Г. Шевченко. Бог дав талант і поета, і художника, і драматурга. Жив би у розкоші й славі. Не знав би десятирічного заслання і муштри. Так ні! Будив народ від тяжкого сну, прагнув запалити іскру протесту, ненависті до жорстоких гнобителів, будив приспану царизмом соціальну і національну гідність українського народу. Заслання і каторга не вбили революційного духу поета. Повернувшись із заслання, Тарас Григорович з пристрастю і запалом закликав народ до боротьби з царизмом:...А щоб збудить

хиренну волю, треба миром,

громадою обух сталить,

та добре вигострить сокиру

Та й заходиться вже будить."Я не нездужаю, нівроку..."Усе життя Т. Г. Шевченка — це боротьба за кращу долю народу, за те, щоб показати шлях до світлого майбутнього, допомогти люду повірити в свої сили.

Ліна Костенко. "Я — жниця поденна", — сама визначилася поетеса. Поезія і правда — дві сфери творчої лабораторії Костенко. Візьми поезію — і залиш правду. Тоді б не впало на тебе покарання, тебе відірва....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 1615


Життя дається один раз Твори з мови


   
Схожі твори