Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / Вірю в Україну, дивлячись на них (Києво-Могилянська академія: минуле й сьогодення) Твори з мови


Вірю в Україну, дивлячись на них (Києво-Могилянська академія: минуле й сьогодення) Твори з мови"Вірю в Україну, дивлячись на них"
      (Києво-Могилянська академія: минуле й сьогодення)
      "Прекрасні студенти! Вірю в Україну, дивлячись на них!" - таку лаконічну, але точну оцінку випускникам Києво-Могилянської академії дав професор Мюнхенського університету Роланд Піч. Тим самим він відзначив не тільки високий клас спеціалістів університетського рівня, а й найвищу якість навчання в уславленому навчальному закладі.
      Освітянські традиції були закладені ще на початку XVII століття, коли Київська братська школа розпочала свою діяльність, розташувавшись на дарованій Галшкою Гулевичівною землі. Це трапилося 15 жовтня 1615 року, і саме монастир на цій землі став першим помешканням майбутньої Києво-Могилянської академії.
      Велику підтримку Київська братська школа одержала від гетьмана Війська Запорозького Петра Конашевича-Сагайдачного, який вступив до Київського братства з усім Військом. Таким чином, братство й школа дістають могутній захист, а козацтво стає силою, що підтримує загальнонародні інтереси, зокрема освіту і науку.
      У 1631 році у Києві виникає ще одна школа - Лаврська, заснована архімандритом Києво-Печерської лаври Петром Могилою.

Об'єднавшись з Київською братською школою у вересні 1632 року, вона дістає назву Братської, або Київської, колегії, а керівником її стає Петро Могила, який заповів Колегії великі кошти - від срібного посуду до декількох сіл і величезної бібліотеки. Хоч вищі науки викладалися в академії латиною, проте руська, або українська літературна (книжна), мова з часом завойовує дедалі більший простір. Нею писали вірші, літописи, трактати, листи, акти, гетьманські у....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 1369


Вірю в Україну, дивлячись на них (Києво-Могилянська академія: минуле й сьогодення) Твори з мови


   
Схожі твори