Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / "Найогидніші очі порожні ..." (3 варіант) Твори з мови


"Найогидніші очі порожні ..." (3 варіант) Твори з мовиКожна дитина змалку знає, що обманювати — це великий гріх, але, мабуть, не має на світі Такої людини, яка б жодного разу в житті не порушила цей заповіт. І кожен, хто порушив його більше, ніж один раз, може впевнено сказати, що набагато легше це робити не підводячи очей, ніж дивлячись на того, кого з тих або інших причин доводиться обманювати.

А в дитячому віці зовсім не зрозуміло, як дорослі по очах можуть встановити, що з того, що ти говориш, є правдою. Або ще-вони, посміхаючись, кажуть: "Подивись мені в очі і скажи це ще раз." У цих словах немає нічого страшного, коли ти говориш правду, але ж коли це не зовсім правда...

І потім, похиливши голову та почервонівши від сорому, ти обіцяєш собі більше ніколи не обманювати, а ще пізніше, заспокоївшись, намагаєшся знайти відповідь на питання "Як, звідки і чому вони здогадалися про обман?". І, не знайшовши жодної відповіді, на віру сприймаєш до кінця не зрозумілі слова "По очах видно", або ще більш загадкові "Очі — дзеркало душі".

Минає час, і ти помічаєш, що все частіше і частіше звертаєш увагу на очі людей. Спочатку тільки на гарні, а потім на всі, намагаючись зрозуміти, чим певні очі відрізняються від тих, гарних, що привернули твою увагу, в чому різниця. Щодня ти зазираєш у десятки карих, сірих, блакитних і зелених очей. Так, зелені тобі подобаються найбільше. Але це не все. Виріз? Найбільше тебе привертають мигдалеві очі. Але й це не відповідь. Щось неповторне і незбагненне в очах привертає тебе.

Ось вже й ти по очах можеш зрозуміти, наскільки чесною і відвертою є людина, що розмовляє з тобою. Дійсно, в очах відбивається правда, яку знає мозок і відчуває душа. Так, саме душа криється в г....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 2149


"Найогидніші очі порожні ..." (3 варіант) Твори з мови


   
Схожі твори