Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / "З усіх утрат втрата часу найтяжча." (Г.Сковорода) Твори з мови


"З усіх утрат втрата часу найтяжча." (Г.Сковорода) Твори з мовиЗа вічну мудрість дурних академій

Платим найбільшим — життям молодим.

І.Драч.Сиві сутінки закутують теплою ковдрою землю Вже натруджене сонце сховалося за обрій, і такий літній вечір розлився у напоєному ароматами серпневих щедрот повітрі. Скоро пан-господар місяць виведе на пасовисько отари зірок, і тихо полине над Землею у вічність шепіт закоханих. Кожна клітинка мого тіла з захватом п'є казку згасаючого дня — останнього дня літа. Ось і відгомоніло назавжди моє дитинство, щедре на мамину ласку, безкінечні Колумбові відкриття світу та безтурботність канікул.

Вже зорі, вічні свідки людських діянь і мрій, невмолимі Весталки гетьмана Часу, кличуть мене у майбутнє. Попереду найтяжчий і найвідповідальніший рік за все моє недовге, швидкоплинне життя.

Треба працювати, щоб прокласти своїми знаннями шлях до університету. Чомусь б'ється об шибку душі сполохана думка, що лише це буде гарантом щастя. Напнута тятива віри, що знання приведуть до успіху. А молодість? Час? Хай виграє він сивим конем на курних шляхах долі, хай осипається вишневим цвітом весняних садків, хай мчить! А я сховаюся у келію праці й думок, порину у фоманти минулих подій, буду пити, пити, пити джерелицю знань.

"Попрацюй лишень рік, — каже мама,— а там надолужиш втрачене, час молодості не втече". І я вірю добрим матусиним порадам, впускаю в душу її щедрі слова. І ось я вже поринула у вир науки, забула мішуру свят, а будні в мене щедрі на велич людського генія, схований у книгах. Я відкриваю замки незнаного, я відшукую скарби у таємницях інформації. Постійний брак часу, не вистачає доби на день життя. Швидше, швидше гони коней до палаючого....

[ 1 ] - [ 2 ]К-ть переглядів: 5003


"З усіх утрат втрата часу найтяжча." (Г.Сковорода) Твори з мови


   
Схожі твори