Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / "Зорять з граніту вічні солдати, Болями їхніми пам'ять жива" Твори з мови


"Зорять з граніту вічні солдати, Болями їхніми пам'ять жива" Твори з мовиПам'ять людська... Ти могла б вбити нас, коли б не було рятівної здатності забувати. Багато малих і великих подій заховала ти назавжди в своїх архівах. Та є сторінки історії, є такі дати, що ніколи не припадуть пилом забуття, бо перейняті вони болем не одного покоління.

Зберігаєш ти в собі і страшне 22 червня 1941-го і щемлячу мить, коли герої "Прапороносців" О.

Гончара промовляли: "Кордон! Ми знову повернулись сюди, і вартовий став на тому самому місці, де він стояв 22 червня 1941 року. Ми живі, змужнілі й досвідчені".

Змужнілими й досвідченими, сильними, молодими і дужими зустріли 9 травня 1945-го ті, кого називаємо сьогодні ветеранами Великої Вітчизняної. Тоді вони були солдатами великої армії. А сьогодні... Мало їх залишилось, не дають спокою численні рани, болями живе пам'ять.

Про що ти задумався, сивий ветеране? Які сторінки твого життя гортає пам'ять, від чого стікає кров'ю твоє наболіле серце? Не йдуть, напевне, з пам'яті довгих 1418 днів і ночей, не залишають серце полеглі побратими. І гортає пам'ять свої скорбні сторінки...

Згадуються безкінечні дороги відступу. Ех, дороги, якби-то тільки пил та туман над вами курилися... Кров'ю був зрошений кожний сантиметр землі від Бугу до Волги, майже на кожному метрі виростав горбик-могила. Ти бачив "бомбами ниви роздерті, спалені села й міста", "криваві голівки забитих дітей", і твоє переповнене ненавистю серце давало клятву:Чекає на ката ганьба й домовина,

Де б чоботом він не ступив,

Ніколи, ніколи не буде Вкраїна

Рабою фашистських катів!

М. Бажан. "Клятва"Не раз вночі крадькома витирав ти сльози. Чи міг ти бути байдужим, коли твій край клеко....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ] - [ 4 ]К-ть переглядів: 3773


"Зорять з граніту вічні солдати, Болями їхніми пам'ять жива" Твори з мови


   
Схожі твори