Online
помічник школяра
Категорії
Популярне

Нечуй-Левицький Іван

Кайдашева сім'я (скорочено)

Стендаль Фредерік

Червоне і чорне (скорочено)

Де Сервантес Сааведра Міґель

Дон Кіхот (скорочено)

Скотт Вальтер

Айвенго (скорочено)
Нове
/ Твори з мови / Твори з мови Твори з мови / "В нас єдина мета — Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" Твори з мови


"В нас єдина мета — Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" Твори з мовиЩасливі ми, що народилися й живемо на чудовій, багатій землі, у славній Україні. Тут жили ще наші прадіди. Тут — корінь роду українського, що сягає сивої давнини, одвічних добрих традицій, які ми сьогодні відроджуємо.

Україна — це держава, яка багато чого зазнала на своєму віку: татаро-монгольську неволю, панування польської шляхти, царський режим та кріпацтво, німецько-фашистську агресію та сталінські репресії. Але упродовж усього періоду існування України народ боровся за волю, за незалежність. Яскравим прикладом є Коліївщина 1768 року. Це народне антишляхетське повстання на Правобережній Україні.

Події Коліївщини Т. Шевченко описав у поемі "Гайдамаки". Цей національно-визвольний рух був всенародним:Задзвеніли в усі дзвони

По всій Україні....осталися

Діти та собаки, —

Жінки навіть з рогачами

Пішли в гайдамаки.Ніколи не забуде Україна своїх славних синів, що боролися за її волю: Дмитра Вишневецького, Петра Сагайдачного, Івана Сірка, Богдана Хмельницького, Максима Залізняка та інших. Дорогою ціною заплатили за волю, за вічну мрію про державність України Січові стрільці, українські козаки.

Любов до України, до Батьківщини, землі нашої, звучить у багатьох творах українських письменників від Шевченка до наших днів.

Т. Шевченка турбувала не власна доля, а доля свого народу, доля всієї України. У вірші "Мені однаково..." поет пише:Мені однаково, чи буду

Я жить в Україні, чи ні......Та неоднаково мені,

Як Україну злії людеПрисплять, лукаві, і в огні

Її, окраденою, збудять...

Ох, не однаково мені.Поет живе єдиною дум....

[ 1 ] - [ 2 ] - [ 3 ]К-ть переглядів: 4275


"В нас єдина мета — Україна свята, нездоланна ніким і ніколи" Твори з мови


   
Схожі твори